Anonymo popsuło debiut Dev1ce'a. Wielki sukces Polaków

Kylar Foto: Maciej Kołek / GG League

Spotkanie Anonymo Esports z NiP na pewno przejdzie do historii. W końcu w Ninjas in Pyjamas debiutował Dev1ce, który przez 3.5 roku razem z Astralis dominował światowego CS-a. Jednak nie był to debiut udany, bo spotkanie 2:1 wygrała polska formacja.

NiP na pierwszą mapę wybrało Overpass i przejechało się po Anonymo. Choć Polacy wygrali pistoletówkę, to później do głosu doszedł Dev1ce z kolegami i połowa skończyła się wynikiem 12:3. Po zmianie stron szybkie cztery rundy zakończyły rywalizację, a była gwiazda Astralis mogła pochwalić się ratingiem 1.65 i 17 eliminacjami.

Polska drużyna nie spuściła jednak nosa na kwintę i na Nuke'u postawiła się rywalom. Ba postawiła to za mało powiedziane, bo przecież Anonymo wygrało swój map pick. Po pierwszej połowie wydawało się, że będzie ciężko, bo przy zmianie stron szwedzko-duński zespół prowadził 9:6. Natomiast cała polska ekipa pokazała charakter wygrywając kilka kluczowych rund i wygrała drugą mapę 16:13, tym samym doprowadzając do remisu w serii.

Decydującą mapą było Mirage. Co tu dużo mówić, emocje towarzyszyły nam do samego końca. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 8:7 dla NiP, ale po 30 rundach był remis. Potrzebne były dogrywki, w których minimalnie lepsze okazało się Anonymo, które wygrało mapę 19:17 i całe spotkanie 2:1.

W kolejnym meczu polska formacja zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku FunPlus Phoenix kontra HYENAS. To spotkanie odbędzie się 20 maja o godzinie 21:00.

Zobacz komentarze