AGO Esports sprawdzi formę nowego składu Virtus.pro

snax Foto: Virtus.pro

Ponad miesiąc temu odbyło się pożegnalne spotkanie starego składu Virtus.pro. Wówczas AGO Esports było przeciwnikiem drużyny Filipa „NEO” Kubskiego. Okazuje się, że „Jastrzębie” jako pierwsze zmierzą się z nową piątką. Wspomniane drużyny stoczą bezpośredni pojedynek w ramach rozgrywek ESEA MDL.

Virtus.pro było najbardziej utytułowaną polską formacją w CS:GO. W 2014 roku biało-czerwoni wznieśli trofeum Majora przed publicznością zgromadzoną w katowickim Spodku. W kolejnych latach zajmowali również wysokie miejsca na innych prestiżowych turniejach. W 2017 roku forma drużyny zaczęła szybować w dół. Ostatecznie zawodnicy nie zdołali rozwiązać problemów wewnętrznych. Kolejne niepowodzenia sprawiły, że w grudniu zostali zawieszeni przez swoich pracodawców.

Odświeżony skład Virtus.pro został ogłoszony w wigilię. Od tamtej pory polscy zawodnicy unikali rozgłosu i koncentrowali się na przygotowaniach do kolejnego sezonu zmagań. Do ostatniej chwili odwlekali oficjalne spotkania. Ostatecznie ogłoszono pierwszy mecz ligowy z ich udziałem. Co ciekawe, reprezentanci rosyjskiej organizacji zmierzą się z jednym z głównych lokalnych rywali – ekipą AGO Esports.

Forma Virtusów jest wielką niewiadomą. Miesiąc to zdecydowanie zbyt mało czasu, aby uformować nową drużynę od podstaw. Na korzyść Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i spółki będą przemawiać indywidualne umiejętności, element zaskoczenia, a także kiepska forma przeciwników. Zespół pod wodzą Damiana „Furlana” Kisłowskiego jeszcze nie doszedł do siebie po przerwie świątecznej. Aktualnie występuje poniżej swoich możliwości.

Mecz odbędzie się 23 stycznia o godzinie 17:00. Gracze spotkają się na mapie Train.  

Zobacz komentarze