8-latek podpisał esportowy kontrakt wart 33 tysiące dolarów

Gosu33
Gosu33 Foto: Materiały prasowe

Joseph Deen to prawdopodobnie najmłodszy profesjonalny zawodnik w branży esportowej. Ten 8-letni chłopak podpisał kontrakt wart 33 tysiące dolarów.

Nie jest to jednak tak szalona decyzja, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Gosu, bo taki pseudonim nosi ten młody zawodnik, od dwóch lat trenował z ekipą Team 33. Rozpoczął więc przygodę z drużyną w wieku 6 lat. Teraz dostał swego rodzaju nagrodę.

- To jest spełnienie marzeń. Podczas gdy wiele innych zespołów nie traktowało mnie poważnie ze względu na mój młody wiek, Team 33 pozwolił mi trenować i uczyć się z nimi na co dzień. Byłem bardzo szczęślwiy, gdy dowiedziałem się, że zostanę oficjalnym członkiem zespołu - powiedział Deen po ogłoszeniu decyzji.

W ostatnich latach zaczęliśmy go trenować, ponieważ młodzi zawodnicy są przyszłością i chcemy wcześnie rozpocząć ich szkolenie. Przez ostatnie dwa lata wykazał się niesamowitą wytrwałością i zaangażowaniem w pracę w zespole. Trenował z nami prawie codziennie. W końcu wszystko się opłaciło. To ważny dzień dla nas wszystkich - powiedział Tyler Gallagher, jeden z założycieli Teamu 33.

Na pewno podpisanie lukratywnego kontraktu z 8-latkiem to odważna deycja, ale jeżeli drużyna pracowała z nim dwa lata i taka jest polityka transferowa organizacji, to chyba nie ma tym nic złego. Ciekawe czy Team 33 dalej będzie szedł tym szlakiem.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze