INFOGRAFIKA: Najlepiej zarabiający polscy esportowcy. Jak wypadają na tle graczy z zagranicy i sportowców?

Zarobki w polskim esporcie

Zarobki w esporcie: Polscy gracze na tle innych krajów i sportowców. Postanowiliśmy przyjrzeć się, czy mit o tym, że esportowcy zarabiają krocie, jest rzeczywiście prawdziwy. W poniższej infografice przedstawiliśmy kwoty jakie esportowcy zarobili na turniejach podczas karier. Podane liczby nie obejmują kontraktów reklamowych.

Okazuje się, że wśród najlepiej zarabiających polskich esportowców dominują gracze Coutner-Strike: Global Offensive. Aż sześć z dziesięciu pierwszych miejsc należy właśnie do zawodników CS:GO. Co więcej, pierwsza piątka to byli zawodnicy Virtus.Pro. W dalszej części infografiki porównaliśmy zarobki Polaków na tle najlepszych graczy najbardziej popularnych tytułów esportowych. Tu dysproporcja jest spora i widać, że zagraniczni zawodnicy wciąż zarabiają dużo więcej.

Ponadto porównaliśmy zarobki polskich esportowców zdobyte przez całą karierę do kwot, jakie zarobili polscy sportowcy w samym 2018 roku. Jak widać, tutaj również jest dość duża różnica – w tradycyjnym sporcie na najwyższym poziomie (Bundesliga, NBA), wciąż zarabia się dużo lepiej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą infografiką. Poniższa plansza jest pierwszą z serii zestawień, jakie dla Was przygotowujemy. Wkrótce w serwisie Esportmania.pl pojawią się kolejne infografiki opisujące esport w liczbach.

Zarobki w esporcie – infografika

Zarobki Polaków w esporcie. Infografika

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze