Właściciel drużyny NBA inwestuje 10 milionów dolarów w G2 Esports

G2 Esports Foto: Colin Young-Wolff / Riot Games

Kolejna dobra wiadomość dla fanów esportu! Joseph Tsai ,świeżo upieczony właściciel drużyny NBA Brooklyn Nets, zainwestował 10 milionów dolarów w organizację esportową G2 Esports!

Joseph Tsai w świecie sport biznesu jest niezwykle rozpoznawalną postacią. Trzy miesiące temu stał się pełnym właścicielem Brooklyn Nets występującego w NBA. Oprócz tego znany jest z inwestycji m.in. w: San Diego Seals, drużynę występująca w lidze Lacrosse, Los Angeles FC z amerykańskiego MLS, czy w media sportowe z Azji oraz USA. Teraz przyszedł czas na esport, Tsai chciałby, aby G2 w 2020 roku otworzyło siedzibę w USA, dzięki czemu ma zwiększyć swoje udziały również w tym rynku . Ponadto widzi ogromny potencjał w esporcie jako branży.

Dla G2 Esports jest to ogromna szansa, włodarze organizacji podkreślają, że oprócz pieniędzy, które Tsai przeznacza na projekt, chcą wykorzystać również jego ogromne znajomości. Chcieliby eksplorować międzykontynentalny rynek, by swoją popularność roznieść poza Europę. Głównym celem będzie Azja, a przede wszystkim Chiny. Tam esport jest na jeszcze wyższym poziomie rozwoju niż na Starym Kontynencie.

Nie jest to pierwszy ruch, kiedy ludzie ze świata biznes-sportu interesują się lokowaniem swoich pieniędzy w esport. Przykładem jest Rick Fox, były koszykarz oraz biznesmen. Stworzył organizację esportową od podstaw, później mimo wielu nieprzyjemności musiał zrezygnować z projektu (więcej o tym można przeczytać tutaj). Jednak pokochał esport na tyle mocno, że nie poddał się i dalej chce inwestować w branżę. Kolejnymi przykładami są drużyny: Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors, które wkładały pieniądze w League of Legends.

G2 Esports to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji esportowych na świecie. Posiadają swoich reprezentantów w każdym wiodącym tytule esportowym, w drużynie League of Legends występuje Polak - Marcin "Jankos" Jankowski, na ostatnich mistrzostwach świata udało im się zdobyć srebrny medal. Według Forbesa organizacja wyceniana jest na ponad 100 milionów dolarów i jest 9. na świecie w tym zestawieniu.

Zobacz komentarze