Twitch zamierza walczyć z botami. Serwis zbanował 7.5 mln kont

Twitch
Twitch Foto: Twitch

Twitch wie, że ma problem z fałszywymi kontami, które sztucznie podbijają zainteresowanie transmisjami na platformie. Dlatego też serwis rozpoczyna walkę z botami i już na wstępie zbanował 7.5 mln kont.

Jak wszyscy wiemy, w zasadzie najłatwiejszym sposobem, na przyciągnięcie nowych widzów na Twitchu jest... już posiadanie dużej publiki. Dlatego też "dobrym" sposobem na wybicie się są boty, które samą swoją obecnością mogą pchnąć kanał w górę w kolejności do polecenia potencjalnym widzom. Nic więc dziwnego, że Twitch postanawia ukrócić proceder.

– Monitorowaliśmy wzrost fałszywego zaangażowania na Twitchu i zidentyfikowaliśmy 7,5 mln+ kont, które łamią nasze TOS poprzez follow-botting i view-botting. Podejmujemy działania w zwązku z tymi kontami i doceniamy wszystkie zgłoszenia dotyczące tego problemu – napisał profil wsparcia technicznego Twitch na twitterze.

Co więcej, większość tych kont została wykryta przez sztuczną inteligencję, która cały czas działa i uczy się, jak być jeszcze lepszą i dokładniejszą. Dodatkowo Twitch podejmuje nawet działania prawne wobec autorów/właścicieli fejkowych kont. Platforma ostrzega również, że w najbliższych dniach twórcy mogą stracić część obserwujących/widzów w związku z banami kont.

Wsparcie techniczne Twitcha zachęca również do kontaktu, jeśli uważacie, że wasz kanał jest uczęszczany przez boty. Specjalnie przygotowany poradnik jak się zachować w takiej sytuacji znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze