Twitch Rivals będzie rosnąć w siłę. Zadba o to były pracownik Riot Games

Twitch Rivals Foto: Twitch

Twitch zatrudnił Mitcha Rosenthala, byłego pracownika Riot Games, który przez lata odpowiedzialny był za esportową stronę League of Legends. Teraz Rosenthal będzie rozwijał Twitch Rivals.

Rosenthal przez prawie pięć lat pracował w Riot Games jako producent, po czym został awansowany na stanowisko head of broadcast. Oprócz pracy u dewelopera League of Legends, Rosenthal ma w swoim CV ponad 15 lat doświadczenia w przygotowywaniu transmisji. Pracował on m.in. w NFL Network oraz POPSUGAR.

W Twitchu doświadczony producent będzie pracował razem z Justinem Dellario (head of Twitch Esports) i Steve'em Flislerem (senior director od esports production and operations). Zadaniem Rosenthala będzie podniesienie jakości transmisji Twitch Rivals. Rozgrywki organizowane przez platformę należącą do Amazona, zdają się nowym priorytet w firmie, o czym świadczy zatrudnienie Rosenthala.

Twitch Rivals to seria turniejów organizowana przez platformę w różne tytuły esportowe. Biorą w nich udział zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i popularni streamerzy. Ostatnim turniejem w cyklu był Apex Legends TwitchCon Showdown, którego pula nagród wynosiła 500 tys. dolarów.

Zobacz komentarze