Twitch, Riot i Blizzard inwestują w gamingową telewizję. Za projekt odpowiada czterokrotny zdobywca nagrody Emmy

VENN Foto: Lucas Ettore Chiereguini / Pexels

VENN, czyli Video Game Entertaiment, bo tak ma nazywać się projekt telewizji skupionej na tematyce gier, środowiska z nimi związanego i esportu. Firma niedawno ogłosiła, że udało im się zebrać 17 milionów dolarów, które są niezbędne, by móc zacząć pracę nad projektem. Wśród inwestorów znajdują się m.in. współzałożyciel twitch.tv - Kevin Lin, współzałożyciel Riot Games - Marc Merill oraz współzałożyciel Blizzarda - Mike Morhaime.

Założycielami telewizji są Ben Kushin, były dyrektor do spraw mediów w Vivendi Games oraz Ariel Horn, 4 krotny zdobywca nagrody Emmy. Horn jedną z nich zdobył dzięki pracy nad mistrzostwami świata w League of Legends w 2017. Pełnił również rolę head of esports w Riot Games. Panowie decyzję o rozpoczęciu pracy nad projektem argumentują tym, że nie ma innej, tak licznej społeczności, która nie posiada kanału telewizyjnego.

Kanał będzie emitowany 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a co tydzień do odbiorców trafi 55 godzin unikalnego materiału. Wszystko będzie kręcone w dwóch studiach, znajdujących się w Los Angeles oraz w Nowym Jorku.

Hornn dodaje, że VENN stworzy pomost, między środowiskiem związanym z grami, a otaczającym światem. To wszystko ma być możliwe dzięki doświadczeniu, które obaj panowie mogli zdobyć wcześniej.

Zobacz komentarze