Tajny dokument EA ujrzał światło dzienne? Kolejna afera na horyzoncie!

FIFA czy PES?

Problemy firmy Electronic Arts w ciągu ostatnich miesięcy znacząco się namnożyły. Na deweloperów spada krytyka w związku z tym jaki kierunek obiera ich flagowy produkt, piłkarski symulator FIFA. Niedawno byliśmy świadkami afery związanej ze sprzedażą kart przez pracowników firmy, co jest oczywiście nielegalne, a teraz na światło dzienne wypłynął pewien dokument, który EA raczej wolałoby zachować dla siebie.

Kanadyjski nadawca radiowo-telewizyjny o nazwie CBC (Canadian Broadcasting Corporation) dotarł do zawierającego kilkadziesiąt stron dokumentu EA Sports dotyczącego FIFY 21. Można się z niego dowiedzieć między innymi, że tryb Ultimate Team ma być rozwijany w pierwszej kolejności, nawet kosztem innych trybów w grze. Wszystko to, aby przyciągnąć do swojego produktu jak największą liczbę graczy, co ma przełożenie na większe zyski firmy. W dokumencie użyte zostało nawet sformułowanie “Wszystkie drogi prowadzą do FUT-a”, co dość jednoznacznie pokazuje stanowisko deweloperów.

Electronic Arts wydało już specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym poinformowało, że dokument został w dużej mierze wyrwany z kontekstu, a celem firmy jest zapewnienie graczom jak najlepszych treści, a nie zmuszenie do wydawania pieniędzy na mikrotransakcję.

Jaki będzie dalszy obrót tej sprawy? Czy dojdzie do kolejnych wycieków informacji? Tego na razie nie wiadomo. Niemniej jednak kolejna taka afera nie sprzyja deweloperom i bez wątpienia osłabia wizerunek firmy na międzynarodowym rynku gier.

Zobacz komentarze