SK Telecom będzie partnerem medialnym LCK. Transmisje będą dostępne w AR i VR

SKT i Riot Games Korea Foto: SK Telecom & Riot Games

Nadawca z Korei Południowej, SK Telecom, łączy siły z koreańską dywizją Riot Games i będzie partnerem transmisji LCK (League of Legends Champions Korea). Umowa obowiązywać będzie do końca 2020 roku, a transmisje dostępne będą w technologi AR (augmented reality) i VR (virtual reality).

Fani koreańskich rozgrywek powoli mogą przyzwyczajać się do marki 5GX, którą na transmisji promować będzie SK Telecom. Na tym jednak nie koniec. W ramach umowy relacje z mistrzostw świata, MSI i All-Stars w języku koreańskim dostępne będą na platformie oksuku, której właścicielem jest SKT.

Dzięki tej umowie widzowie wiosennych finałów, którzy korzystali z aplikacji oksuku, mogli przybliżyć obraz aż czterokrotnie bez straty jakości obrazu. Ta funkcja jest dopiero pierwszym krokiem na drodze do "5GX Multi-View", w którym widzowie będą mieli do wyboru aż 10 takich kamer.

Dodatkowo już od letniego splitu SK Telecom zapewni widzom korzystającym z okutsuku możliwość oglądania rozgrywek LCK w AR i VR. W planach wykorzystania tych technologii są również powtórki spotkań oraz spotkania z zawodnikami, nawet 1 na 1.

Zobacz komentarze