RFRSH kończy współpracę z drużynami. Astralis i Origen sprzedane

Astralis Foto: Adela Sznajder / ESL

Drużyny Astralis (CS:GO) i Origen (LoL) nie są już własnością RFRSH Entertainment. Oba zespoły wykupiło Astralis Group ApS, które jest nowym firmą esportową pochodzącą z Danii. Według sport.tv.dk kwota transakcji wynosi między 10, a 15 mln euro.

To oznacza, że zakończył się konflikt interesów między BLAST Pro Series i Astralis, które do tej pory były zarządzane przez RFRSH. Trzeba również zaznaczyć, że w tym samym czasie część zarządu RFRSH (Nikolaj Nyholm, Jakob Lund Kristensen, Kasper Hvidt i Steen Lauridsen) przeniosła się do Astralis Group ApS.

Nyholm na twitterze podkreślił, że gdy sprzedaż wejdzie w życie, żadna ze stron nie będzie miała udziałów w drugim podmiocie, co rozwiąże konflikt interesów. Co więcej, osoby posiadające udziały w obu spółkach muszą sprzedać jedne z nich.

Sprzedaż Astralis i Origen ma miejsce niecały miesiąc po tym jak Richard Lewis opublikował artykuł, w którym ujawnił, że według jego informacji dobre relacje między Astralis i RFRSH dobiegły końca.

Przed Majorem w Berlinie Astralis zajmuje trzecie miejsce w rankingu HLTV i przygotowuje się do turnieju, który dla duńskiego zespołu rozpocznie się 28 sierpnia. Z kolei Origen po sześciu kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli LEC i ma spore szanse na awans do play-offów.

Zobacz komentarze