Znany komentator zmuszony do odejścia z esportu!

Redeye Foto: ESL

Paul „Redeye” Chaloner, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych komentatorów esportowych, działający w branży od kilkunastu lat, zdecydował się odejść ze świata esportu. Powodem takiej decyzji są jego zdaniem niesłuszne oskarżenia o mobbing, a także nasilające się ataki na jego rodzinę.

Cała aferę rozpoczął na Twitterze James Banks, dziennikarz i komentator esportowy. Oskarżył on Redeye'a o mobbing i nadużycia podczas ich wspólnej pracy, a także wobec innych szanowanych członków społeczności esportowej.

Pierwsza odpowiedź Redeye'a była bardzo lakoniczna. Odpierał zarzuty byłego współpracownika, ale próżno szukać tam twardych dowodów. Post skomentowało wiele osób ze środowiska esportowego. Zdania były podzielone, jedni bronili Paula, inny zgadzali się z Banksem. W poniedziałek cała akcja znalazła swój finał, wraz z drugim postem Paula.

- W związku z nasilającymi się atakami na mnie, zdecydował się odejść z esportu. Może i byłbym w stanie poradzić sobie z tymi atakami, ale kiedy moje dzieci są w to wciągane, to już wykracza poza zdroworozsądkowość, jest okrutne i złośliwe. Powtórzę to co napisałem w poprzednim poście. Poszedłem do sądu i okazałem się niewinny. - napisał dzisiaj Chaloner.

Paul „Redeye” Chaloner był prawdziwą legedną komentarza esportowego. Od kilkunastu lat związany z esportem w roli komentatora, hosta czy organizatora. Największą rozpoznawalność zdobył na scenie CS:GO, ale zdarzało mu się występować na evetach SC II, Quake'a czy nawet FIFY. Na pewno będzie go brakować w środowisku esportowym.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze