Przełom w edukacji esportowej. Innowacyjny program nauczania przy wsparciu Esports Association

EAP Foto: Materiały prasowe

Sieć techników TEB Edukacja od września wprowadza nowy program nauczania z zakresu esportu. Lekcje informatyki zostaną rozszerzone o zajęcia związane m.in. z marketingiem, multimediami oraz zarządzaniem projektowym w branży sportów elektronicznych. Projekt poprowadzi Esports Association.Stowarzyszenie będzie szkoliło nauczycieli TEB z pomocą przedstawicieli czołowych podmiotów działających w kraju.

„Naszym celem jest kształcenie młodych ludzi, w taki sposób, aby było to zgodnie z ich oczekiwaniami,. Rozpoczęcie współpracy z Esports Association jest krokiem wspierającym ten cel. Branża esportowa jest jedną z najbardziej interdyscyplinarnych gałęzi gospodarki, w której warto się rozwijać. Podstawa programowa zawodu Technik informatyk, w połączeniu z dodatkowymi zajęciami z esportu gwarantuje kompleksowe wprowadzenie naszych uczniów w świat IT i gamingu.” - mówi Sława Szczepańska-Urbaniak, Dyrektor Marketingu TEB Edukacja.

Podczas zajęćh uczniowie TEB Technikum będą nie tylko realizowali podstawę programową zawodu Technik informatyk, będą również rozwijać swoje umiejętności gamingowe, w myśl zasady „Fun&Nauka. Zawsze razem!” Będą też mieli szansę wzięcia udziału w międzyszkolnej lidze CS:GO. Obecnie trwa pilotażowy sezon rozgrywek, których finał offline odbędzie się 30. maja w Technikum TEB Gdynia. 

“To nowa szansa na rozwój esportowej edukacji. Od czerwca ruszamy z cyklem szkoleń dla nauczycieli TEB Techników, które przeprowadzą specjaliści między innymi z Weszło Esport czy eMine.pro. Dzięki temu poszerzymy aktualną wiedzę kadry pedagogicznej o elementy związane ze sportem elektronicznym oraz przekażemy sylabusy, na bazie których od września będą oni uczyć młodzież” - mówi Łukasz Trybuś, prezes Esports Association. 

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej TEB Technikum znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze