Prezes EA Sports zabrał głos po strzelaninie w Jacksonville

Andrew Wilson Foto: Materiały prasowe

Wciąż nie ustają echa dyskusji na temat tragicznej strzelaniny podczas turnieju e-sportowego w Jacksonville. Głos w sprawie zabrał także prezes EA Sports Andrew Wilson, który zdecydował się odwołać pozostałe turnieje z tej serii.

Rozgrywki Madden NFL 18 w Jacksonville były jednym z etapów kwalifikacji do turnieju Madden Classic, pierwszego Majora EA w tym sezonie. - Podjęliśmy decyzję o anulowaniu naszych trzech pozostałych turniejów kwalifikacyjnych Madden Classic. Do tego prowadzimy kompleksowy przegląd protokołów bezpieczeństwa dla zawodników i widzów - czytamy w notatce opublikowanej przez Wilsona.

W swoim oświadczeniu prezes EA Sports złożył także hołd Taylorowi "SpotMePlzzz" Robertsonowi i Elijahowi "TrueBoy" Claytonowi, którzy zginęli w strzelaninie. - Byli szanowanymi, pozytywnymi i wykwalifikowanymi zawodnikami, uosobieniem graczy i osobistości w sercu naszej społeczności. Miłość do rywalizacji była widoczna poprzez ich udziałowi w naszych wydarzeniach w ciągu ostatnich kilku lat. Jesteśmy zobowiązani wspierać rodziny Taylora i Elijaha przez ten trudny czas. Przesyłamy nasze najgłębsze sympatie do ich bliskich, do rannych, i wszystkich dotkniętych tą tragedią - napisał Wilson.

Zobacz komentarze