Premier Morawiecki odwiedził Intel Extreme Masters 2019!

Premier Mateusz Morawiecki Foto: ESL

W niedzielę Premier Mateusz Morawiecki zawitał do Katowic, które od ponad 2 tygodni goszczą najlepszych na świecie esportowców rywalizujących o nagrody z łącznej puli ok. 10 mln złotych.

- Tego właśnie potrzebujemy w naszym kraju, dlatego niezmiernie się ciesze, że w Katowicach mamy taką światową imprezę. Jesr nawet lepiej, bo tutaj co roku, a nie co cztery lata, rozgrywają się mistrzostwa, które świadczą o tym, że nasz kraj wyrasta na potęgę w branży gier - mówił premier Morawiecki.

Intel Extreme Masters to najstarsza aktywna liga esportowa na świecie, powstała w 2006 roku. Dziś uznawana jest za najbardziej prestiżowy, globalny cykl zawodów esportowych. Po kilkudziesięciu imprezach na czterech kontynentach, setkach turniejów i setkach milionów wyświetleń transmisji i nagrań z meczów, IEM nie zwalnia tempa. Od 2014 roku finał Mistrzostw Świata w grach komputerowych odbywa się w Katowicach, a „przystanki” eventów na poszczególnych kontynentach to m.in. Szanghaj (Chiny), Oakland (USA), Sydney (Australia). W tym roku Spodek pełni rolę gospodarza mistrzostw już po raz siódmy.

Zobacz komentarze