Prawa do chińskiej transmisji Worldsów sprzedane za 113 mln dolarów

Worlds 2018 Foto: Riot Games

Chiński platforma wideo Bilibili wykupiła wyłączne prawa do transmisji mistrzostw świata w League of Legends na lata 2020-2022. Prawa zostały sprzedane na aukcji, w której brały udział największe firmy jak Huya, Doya czy Kuaishou. Ostatecznie wygrało Bilibili, a transakcja wyniosła 113 milionów dolarów.

Kwota ta może zaskakiwać. Według VPEsports podobne umowy zwykle oscylują w okolicach 70 milionów dolarów. Jest to spowodowane głównie tym, że takie transmisje nie przekładają się na zwiększenie przychodów dla nadawcy, a widzowie rzadko decydują się pozostać na platformie.

Wizerunkowo Bilibili może zyskać jednak bardzo wiele. League of Legends jest największą grą komputerową na świecie, a półfinały z tegorocznego turnieju w jednym momencie oglądało blisko 4 mln osób. Ten wynik nie uwzględnia fanów z Chin, a jest to największy rynek LoLa na świecie.

Dodatkowo warto wspomnieć, że kolejne mistrzostwa świata odbędą się w Szanghaju, więc niewątpliwie zainteresowanie na lokalnym rynku będzie olbrzymie.

Zobacz komentarze