Organizacja esportowa Beckhama planuje ściągnąć drużynę CS-a

David Beckham Foto: Inter Miami

Guild Esports, czyli organizacja esportowa wspierana przez legendarnego piłkarza Davida Beckhama, ma nowe plany na rozwój. Drużyna chce sprzedać część swoich akcji na giełdzie w Londynie, a pozyskane środki mają zostać przeznaczone na angaż nowych zawodników.

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku David Beckham zainwestował w drużynę esportową, a miesiąc później Guild Esports przedstawiło swoich pierwszych zawodników. Teraz zespół odpowiedzialny za prowadzenie organizacji ma kolejne plany rozwoju i chce wejść z projektem na londyńską giełdę. Będzie to pierwsza franczyza esportowa na tamtejszej rynku.

Pozyskane pieniądze mają zostać w całości przeznaczone na rozwój nowych sekcji organizacji. Priorytetowym projektem ma być drużyna CS:GO, a jeśli wierzyć doniesieniom, poszukiwania już zostały rozpoczęte.

- Rosnąca globalna popularność esportu umożliwiła kilku istniejącym franczyzom zarabianie na swojej działalności poprzez sponsoring, sprzedaż detaliczną, merchandising, licencje na odzież i produkty. Guild będzie pierwszą franczyzą esportową, która wejdzie na londyńską giełdę, co zapewni nam prestiż, wiarygodność i kapitał, aby spełnić naszą ambicję. Chcemy zostać jedną z 10 najlepszych franczyz esportowych na świecie w ciągu trzech lat - powiedział prezes wykonawczy Guild Esports, Carleton Curtis.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze