Oficjalnie: Dignitas wraca do LCS

Team Dignitas w 2014 roku
Team Dignitas w 2014 roku Foto: Riot Games

Na początku kwietnia pojawiły się pogłoski, że Dignitas może powrócić do LCS. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Dignitas i Cluch Gaming dokonały fuzji.

"Dignitas było jednym z pierwszych ośmiu uczestników pierwszego splitu NA LCS i jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc powitać ich ponownie" - powiedział komisarz Chris Greeley LCS. "To połączenie z właścicielami Clutch Gaming jeszcze wzmocni pozycję i tak światowej klasy organizacji."

Ostatni raz widzieliśmy Dignitas na Summoner's Rift pod koniec 2017 roku. W letnim splicie organizacja zajęła czwarte miejsce w play-offach, ale nie wystarczyło to do wywalczenia awansu na mistrzostwa świata. W 2018 roku do LCS weszła franczyza i Dignitas nie dostało się do programu partnerskiego.

"Do końca 2019 roku zespół będzie występował pod nazwą Clutch Gaming z powodów prawnych." - powiedział w wywiadzie z Travisem Gaffordem CEO Dignitas Michael Prindiville. Całą rozmowę znajdziecie poniżej.

"Jestem bardzo podekscytowany połączeniem Clutch Gaming i Dignitas." - powiedział Sebastian Park, wiceprezydent esportu w Clutch. "Marka Dignitas ma wspaniałą historię z mocnym akcentem League of Legends i której ambicje i zdolność do patrzenia w przyszłość sprawiają, że zasługuje na powrót do LCS.".

Zobacz komentarze