Netflix zainwestuje w rynek gier wideo? Interesujące plotki

FIFA czy PES?
FIFA czy PES?

Potężna platforma VOD inwestująca w rynek gier wideo? Na pewno byłoby to coś ciekawego mogącego wywołać dość spore zamieszanie w branży gamingowej. Być może już niedługo będziemy taki proces obserwować, wskazują na to interesujące plotki.

Znany na Twitterze Walter Bloomberg posługujący się również pseudonimem „Deltaone” opublikował wczorajszego dnia wpis, który wzbudził spore zainteresowanie. Poinformował on, iż firma Netflix poszukuje pracownika na stanowisko kierownicze, który będzie nadzorował ekspansję na rynku gier wideo. Brzmi to dość zagadkowo i niezwykle ciekawie.

Jak doskonale wiadomo, Netflix jako firma przyczynia się do powstawania nowych seriali i filmów. Wówczas sygnowane są one znakiem „Netflix Originals” i najpopularniejsze z nich to między innymi „Stranger Things”, „Gambit królowej” czy „Dom z papieru”.

Czy może w podobny sposób serialowo-filmowy gigant przyczyni się do rozwoju branży gamingowej? Kto wie, może za jakiś czas firma Netflix zacznie wypuszczać własne gry? Na przykład oparte na wspomnianych już serialach czy filmach z kategorią „Originals”. Byłoby to bez wątpienia coś wyjątkowego i unikatowego co mogłoby przyciągnąć naprawdę wielu graczy.

Źródło: Materiały własne

Tematy

netflix

Zobacz komentarze