Menadżer Manchesteru United zainwestował w esport. Ole wykupił udziały w agencji esportowej

Ole Gunnar Solskjaer Foto: Instagram/Manchester United

Lista słynnych osób, które zainwestowały w esport stale się powiększa. Tym razem możemy tam dopisać dwa norweskie nazwiska: Ole Gunnar Solskjaer oraz Jim Solbakken. Obaj panowie zdecydowali się wykupić udziały w esportowej agencji ULTI Agency, co czyni ich jej nowymi współwłaścicielami. Firma pochodzi z Norwegii i zajmuje się głównie sceną Counter Strike'a: Global Offensive.

Ole Gunnar Solskjaer to postać powszechnie znana, szczególnie fanom piłki nożnej. Menadżer Manchesteru United został powołany na stanowisko jako tymczasowy trener w grudniu 2018 roku. Okazało się jednak, że zarząd "Czerwonych Diabłów" jest bardzo zadowolony z pracy Norwega, a dodatkowo ufa w jego wizję odbudowy dawnej chwały klubu.

Jim Solbakken może być natomiast personą mniej znaną, lecz mającą swoje zasługi w zupełnie innym sektorze piłki nożnej. Jest on agentem piłkarskim, który zajmuje się sprawami około 40 zawodników. Oprócz tego, pod jego skrzydłami działają trzej menadżerowie, w tym m.in. Ole Gunnar. Zarówno on, jak i Solskjaer wykupili po 12.5% udziałów spółki.

Trener Manchesteru United następująco skomentował swoją decyzję: "Esport rozwinął się o wiele bardziej, niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać jeszcze kilka lat temu. Jest on źródłem radości i sportowych emocji dla ludzi na całym świecie. To bardzo ekscytujące zjawisko. Ulti Agency to firma z dużymi planami i ciekawą wizją na przyszłość. Ich głównym celem jest znajdywanie młodych graczy i dawanie im szansy w profesjonalnym esporcie."

Zobacz komentarze