Młodzi gwiazdorzy futbolu i esportu łączą siły w szczytnym celu

UNICEF UK Foto: UNICEF UK

Organizacja esportowa Fnatic będzie współpracować z UNICEF w celu promowania i rozpowszechniania pozytywnych wzorców w grach. Ambasadorami tej szlachetniej akcji będą Marcusa Rashforda (piłkarz Manchesteru United) i supergwiazdy FIFA Donovana „Tekkza” Hunt (gracz FIFA w Fnatic).

Marcus Rashford i Tekkz zostali twarzami kampanii #GotYourBack, której głównym celem jest szerzenie świadomości na temat gamingu oraz zwalczanie toksycznych zachowań w sieci - które są powszechną przyczyną problemów w grach online i innych społecznościach. 23 stycznia obaj panowie spotkają się na wspólnym, charytatywnym streamie.

Środki pozyskane z partnerstwa przyczynią się do programów UNICEF na całym świecie, pracując nad stworzeniem bezpieczniejszego, szczęśliwszego i lepszego świata dla każdego dziecka.

- Sam doświadczyłem efektów toksycznych zachowań online, wiem, jak to jest, więc współpraca z UNICEF i Fnatic w celu promowania pozytywnego nastawienia w grach nie była dla mnie żadnym wyzwaniem. Ważne jest, aby nasze platformy współpracowały pozytywnie. By dawać głos tym, którzy walczą o bycie wysłuchanym. Bardzo się cieszę, że mogę w tym pomóc - powiedział gwiazdor Manchesteru United, zdobywca 19 bramek w tym sezonie.

Stream charytatywny Rashforda i Tekkza będzie dopiero pierwszym z wielu elementów, które Fnatic i UNICEF mają w planach, aby zebrać fundusze na programy UNICEF na całym świecie.

Zobacz komentarze