Jankos wyróżniony na Gali Mistrzów Sportu

Jankos
Jankos Foto: Riot Games

Podczas 86. Gali Mistrzów Sportu po raz pierwszy w historii przyznano nagrodę w kategorii Esport. Wyróżnienie wręczał Krzysztof Ibisz, a zwycięzcą został zawodnik G2 Esports, Marcin "Jankos" Jankowski.

– W kategorii Esport reprezentuje dyscyplinę, w którą codziennie gra 115 milionów ludzi. Jest światową gwiazdą w bardzo popularnej, multiplatformowej grze League of Legends. Jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii na swojej pozycji. Jest gwiazdą największego formatu w League of Legends. Uznaje się go za jednego z najlepszych w historii na swojej pozycji. Finał mistrzostw świata w Paryżu z 2019 roku z jego udziałem oglądały 44 miliony widzów. – przedstawiał Jankosa Krzysztof Ibisz, który jak wszyscy wiemy z esportem i League of Legends jest za pan brat, od kiedy poprowadził finały drugiego sezonu Ultraligi.

Sam Jankos niestety nie mógł pojawić się na gali. Zawodnik jest już w Berlinie, gdzie przygotowuje się do startującego 22 stycznia sezonu. Gdyby przybył odebrać nagrodę osobiście, przez restrykcje sanitarne, mógłby nie zdążyć wrócić do Niemiec na początek sezonu. W jego imieniu nagrodę odebrał Mateusz Górecki, menadżer zawodnika.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku to drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie. Pierwszy raz został został zorganizowany w 1926 roku, a przerwała go tylko druga wojna światowa (lata 1939-1947).

Zobacz komentarze