Intel i ESL wzmacniają współpracę. Zainwestują 100 mln dolarów w największe partnerstwo technologiczne w historii esportu

IEM Katowice Foto: ESL

Jako wieloletni liderzy w esporcie, Intel oraz ESL, największa niezależna firma esportowa, ogłosili rozszerzenie swojego globalnego partnerstwa, którego celem jest zwiększenie liczby odbiorców esportu na całym świecie. W ciągu najbliższych trzech lat Intel oraz ESL zainwestują ponad 100 milionów dolarów, aby kształtować przyszły krajobraz esportu poprzez innowacyjne technologie, turnieje i wydarzenia, tworząc największe w historii esportu partnerstwo technologiczne.

W miarę wzrostu popularności esportu i jego ciągłego rozwoju do rangi przemysłu o wartości miliarda dolarów, Intel oraz ESL będą kontynuować współpracę w celu dostarczenia niesamowitych emocji esportowych graczom i fanom na całym świecie. Oprócz rozpoczęcia 14 sezonu Intel Extreme Masters, najdłużej funkcjonującego turnieju esportowego na świecie, w 2019 roku partnerstwo obejmie również wsparcie dla najważniejszych wydarzeń ESL, w tym ESL One powered by Intel® i CS:GO Pro League, oraz Intel® Grand Slam. Inwestycja wprowadzi również esport do nowych regionów świata, m.in. inaugurując obecność wielkich wydarzeń esportowych na nowych rynkach regionu APAC.

ESL i Intel pracują w esporcie ramię w ramię przez prawie dwie dekady”, powiedział Ralf Reichert, założyciel i współzałożyciel ESL. „Wspólnie osiągaliśmy wiele kamieni milowych w tej branży i pomogliśmy wielu graczom stać się legendami tego sportu. Długoterminowe, rozszerzone partnerstwo z firmą Intel otwiera przed nami jeszcze więcej możliwości na zupełnie innym poziomie w skali globalnej".

Jako globalny partner technologiczny ESL, Intel dostarczy rozwiązania gwarantujące najwyższą technologiczną jakość wszystkich turniejów i wydarzeń. Do nich należy m.in. najlepszy procesor do gier - Intel® Core™ i9 oraz procesory Intel® Xeon®, które będą gwarantować odpowiednią wydajność dla zapewnienia najwyższego poziomu produkcji wydarzeń esportowych. W ramach rozszerzonej umowy, Intel będzie również testować nowe technologie, takie jak 5G.

Nasza wspólna inwestycja z ESL w rozwój esportowego ekosystemu oznacza, że rozwój, który zainicjowaliśmy poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań przez ostatnie dwie dekady będzie kontynuowany", powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of VR, Gaming and Esports w Intelu . „Intel jest silnie zaangażowany w rozwój esportu, stawiając na pierwszym miejscu społeczność fanów i graczy, dla których przygotowujemy najlepsze rozwiązania technologiczne".

Intel oraz ESL mogą pochwalić się najdłuższym partnerstwem w esporcie. Wspólne projekty firmy prowadzą już od 18 lat. W 2006 roku, kiedy Intel został oficjalnym sponsorem Intel Extreme Masters, współpraca urosła do skali globalnej. W 2016 roku Intel został Globalnym Partnerem Technicznym ESL, tworząc jedne z najbardziej prestiżowych i docenianych turniejów esportowych na świecie. Na uwagę zasługują następujące osiągnięcia:

  • W 10 największych wydarzeniach w 2018 roku, ESL przyciągnęło średnio do 15,000 odwiedzających dziennie.
  • W 2018 największe esportowe wydarzenie roku, Intel Extreme Masters oraz ESL One powered by Intel w Katowicach, było oglądane na żywo przez 169,000 fanów oraz wygenerowało 3,4 miliarda minut obejrzanego materiału online.
  • Od ponad dekady ESL obsługuje największą na świecie liczbę imprez esportowych, w tym nieprzerwaną serię 73 różnych wydarzeń na żywo w ramach Intel Extreme Masters, które obejmowały Amerykę Północną, Amerykę Południową, Europę, Bliski Wschód, Chiny, Azję Południowo-Wschodnią i Australię. W 2019 r. ESL i Intel świętować będą przekroczenie kolejnego kamienia milowego - IEM Sydney stanie się 75 wydarzeniem tej serii.
Zobacz komentarze