IEM tuż, tuż! Wybierasz się do Katowic? To powinieneś wiedzieć

Spodek Katowice Foto: ESL

Przed nami ósma edycja Intel Extreme Masters, która odbędzie się w Katowicach. W trakcie tegorocznej imprezy rozegrany zostanie pierwszy turniej rangi Masters Championship w cyklu ESL Pro Tour, do którego należą najważniejsze turnieje CS:GO organizowane przez ESL i DreamHack. Po raz kolejny IEM Katowice stanie się domem dla turnieju StarCraft 2 oraz targów esportowych – IEM Expo, gdzie na odwiedzających czekać będzie wiele angażujących stoisk i wydarzeń związanych z esportem. Nowością będą również finały 2. etapu Quake Pro League, gdzie zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

W czwartek w Katowicach odbyła się konferencja prasowa zapowiadające Intel Extreme Masters. Jakie niespodzianki zobaczymy na turnieju?

- CS:GO ESL Pro Tour

W tym roku finały w grę CS:GO w trakcie IEM Katowice 2020 odbędą się w dniach 28 lutego – 1 marca. W meczach weźmie udział 16 drużyn z całego świata. Po raz pierwszy w historii powalczą o tytuł Master Champion, punkty w rankingu Intel® Grand Slam i nagrody pieniężne, których pula wyniesie pół miliona dolarów. Główny etap rozgrywek odbędzie się w Spodku, gdzie sześć drużyn, zmierzy się w rozgrywkach play-off, których kulminacją będzie Wielki Finał.

Od tego roku zmianie uległy zasady wejścia na mecze finałowe. Sektory Spodka zostały podzielone na dwie części: sekcję biletowaną oraz bezpłatną. Ci, którzy nie zdecydowali się na zakup biletu, będą mogli swobodnie wchodzić do sektorów bezpłatnych, o ile będą w nich jeszcze wolne miejsca.

W tym roku fazę grupową rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive będą mogli oglądać w katowickim kinie Rialto. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy.

StarCraft 2

Pierwszym etapem będą kwalifikacje offline, w których 76 strategów zmierzą się 24-25 lutego o awans do turnieju głównego. Drugi etap to starcie 24 zawodników, oglądać będzie ich można w Audytorium w dniach 28 i 29 lutego (same rozgrywki wystartują dzień wcześniej – 27 lutego). Wielki finał przypada na 1 marca. W tym roku pula nagród wyniesie co najmniej 250 000 dolarów (dodatkowe nagrody mają zostać ufundowane przez społeczność graczy poprzez crowdfounding), a lwią część zgarnie zwycięzca, otrzymując czek na 150 000 dolarów.

Quake – szybkie starcia 1 na 1

Podczas targów IEM Expo zorganizowane zostaną również finały 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni 24 najlepszych graczy Quake'a na świecie będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

IEM Expo

Równolegle do turnieju IEM Katowice 2020, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) 2 odbędą się targi esportowe pod nazwą IEM Expo. W trakcie trzech dni, od 28 lutego do 1 marca, uczestnicy IEM Expo będą mieli możliwość przetestowania produktów czy wzięcia udziału w wielu turniejach i konkursach. Na odwiedzających czekać będzie wiele angażujących wydarzeń i demonstracji technologicznych. Wstęp na IEM Expo pozostaje bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Global Esports Forum

27 lutego 2020 roku w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach już po raz trzeci odbędzie się ekskluzywna konferencja branży esportowej dla liderów, inwestorów oraz osobowości branżowych. W tym roku tematem przewodnim prelekcji będzie przyszłość sportów elektronicznych.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz komentarze