Intel, ESL oraz NSE pomogą studentom zacząć karierę w esporcie

photo-1501290836517-b22a21c522a4

Młodzi ludzie pokochali esport, o tym wie każdy z nas. Wielu z nich marzy o profesjonalnej karierze jako zawodnik niestety tylko nieliczni są w stanie to osiągnąć. To jednak nie zamyka bram do kariery w branży. Do tworzenia całego środowiska potrzebny jest sztab ludzi. 

Inicjatywę stworzenia profesjonalistów przygotowanych do pracy w esporcie wykazał Intel we współpracy z ESL i National Student Esports. Tworzą oni okazję dla studiujących na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. The Intel Future Gen, bo tak będzie się nazywał program, ma dać uczestnikom bezcenne doświadczenie z dostępem do najważniejszych ludzi w branży. Konkurencja jest spora, miejsc w projekcie jest tylko 10.

Jon Tilbury, dyrektor National Student Esports uważa, że studia są ważne w rozwoju umiejętności które są kluczowe u pracodawcy, ale niewielka część absolwentów wie co chce robić po nich i później w przyszłości. Program ma umożliwić 10 wybranym odkryć to czym chcą się zajmować dając również zaplecze. Dodaje też, że to wszystko połączy wspólna pasja jaką jest esport. Scott Gillinghamz Intela podkreśla, że Intel od zawsze wspierał esport również w budowie całego środowiska i zaplecza z tym związanego.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze