Ile Ninja i shroud zarobili na zamknięciu Mixera?

ninja1 Foto: Materiały prasowe

Platforma streamingowa Microsoftu została zamknięta. Dwie jej największe gwiazdy zarobiły na tym prawdopodobnie miliony dolarów.

Tyler "Ninja" Blevins i Michael "shroud" Grzesiek, gdy przechodzili na Mixera otrzymali duże wynagrodzenie. Najpierw portal zmienił Ninja w sierpniu 2019 roku. Dwa miesiące później ruch w tym samym kierunku wykonał shroud.

Pod koniec zeszłego roku Bloomberg podał, że najwięksi streamerzy zarabiają 40 milionów dolarów w ciągu 3-5 lat. W przypadku obu panó oznaczałoby to kwotę rzędu 8-13 milionów dolarów. Dziennikarz esportowy, Rod "Slasher" Breslau podał, że Facebook Gaming zaoferował streamerom dwukrotność wartości ich umów w platformie Microsoftu. Para jednak odrzuciła tę ofertę i popularni streamerzy mieli zostać spłaceni przez Mixera. Ninja zarobił ok. 30 milionów dolarów, zaś shroud ok. 10 milionów.

Teraz obaj influencerzy są wolnymi agentami i mogą rozglądać się za dostępnymi opcjami. W grę wchodzi albo powrót na Twitcha lub przeniesienie na YouTube Gaming, który stara się konkurować z platformą Amazona.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze