Polska firma wykupiła esportową sekcję Besiktasu

Besiktas Foto: Pixabay.com

IGS, spółka notowana na GPW, przejmuje e-sportową sekcję jednego z największych klubów piłkarskich w Europie. Licencja na turecki Beşiktaş kosztowała 400 tys. euro. IGS chce wspierać kolejne kluby piłkarskie w profesjonalizacji sekcji gamingowych.

Intelligent Gaming Solutions S.A. (IGS) - spółka notowana na NewConnect - zajmuje się trzema obszarami: e-sportem, loteriami i gamingiem. Nabycie praw do reprezentowania e-sportowej sekcji jednego z trzech największych tureckich klubów (tzw. wielka trójka, ang. Big Three, tur. Üç Büyükler) to pierwszy ruch tego typu.

– Chcemy korzystać z pewnej bazy fanów i ją rozszerzać. Zamierzamy pomagać tradycyjnym klubom piłkarskim w rozwijaniu sekcji e-sportowych. Ta odnoga mogłaby pomóc załatać im straty budżetowe w czasach, kiedy stadiony są zamknięte – mówi Ivan Hanamov, prezes IGS.

Klub piłkarski Beşiktaş został założony w 1903 r., a Beşiktaş Esports to pierwszy zespół e-sportowy na świecie powiązany z klubem piłkarskim. Baza wspomnianych fanów jest zatem ogromna. Mowa o kraju zamieszkiwanym przez ok. 83 mln mieszkańców, słynącym z fanatycznych i oddanych kibiców. W samym Stambule mieszka ponad 15 mln osób, a Beşiktaş posiada też liczne fancluby w innych miejscowościach.

– Prowadzimy kolejne rozmowy z innymi topowymi klubami i ligami, słynącymi z zamiłowania do futbolu i e-sportu. Obecnie nie mamy planów inwestycji w polski e-sport, ale i ten rynek będzie przez nas analizowany – mówi Hanamov.

Pod przewodnictwem IGS-u Beşiktaş będzie rozwijał m.in. sekcje gier takich, jak League of Legends, FIFA, NBA oraz Valorant.

Zobacz komentarze