Kolejny esportowy gigant będzie streamował na Huya TV

huya
huya Foto: Materiały prasowe

Chińska platforma streamingowa coraz bardziej rozszeza swoje macki na europejskiej scenie. Po oddzieleniu Jarosława "pashy" Jarząbkowskiego od Twitch.tv, teraz Huya TV przyciągnęło do siebie jedną z największych organizacji na świecie, Natus Vincere.

Przypomnijmy, że w około trzech miesięcy temu Pasha zrobił swój pierwszy stream na platformie Huya TV. Ich współpraca na tyle się rozwinęła, że Jarek regularnie pokazuje się na chińskiej platformie, a Twitch zabrał mu partnerestwo. To oznacza, że jego subskrybenci utracili swoje przywileje i tak naprawdę w ogóle nie zarabia ze swoich polskich transmisji na Twitchu.

Teraz Huya TV przyciągnęło kolejnego giganta streamingowego, a mianowicie Natus Vincere. Ukraińska organizacja podpisała z chińską platformę streamingową dwuletnią umowę, w ramach której zawodnicy drużyny CS:GO i Navi Junior będą prowadzić transmisję właśnie na Huya TV.

Yevhen Zolotarov, CEO Natus Vincere, tak skomentował umowę w komunikacie prasowym: "Negocjacje z HUYA rozpoczęły się dawno temu i cieszę się, że dzisiaj zostały zakończone. Rozpoczynamy współpracę, która pozwoli Na'Vi dotrzeć do największej i, co ważniejsze, najbardziej aktywnej publiczności na świecie. To wspaniale, że Na’Vi jest coraz bliżej i staje się bardziej otwarte na azjatyckich fanów naszego klubu."

Zobacz komentarze