Kolejny gwiazdor światowej piłki inwestuje w esport

Ellevens Esports
Ellevens Esports Foto: Ellevens Esports

Gareth Bale, gwiazdor Realu Madryt i reprezentacji Walii, został twarzą projektu organizacji esportowej Ellevens Esports, ogłaszając równocześnie rekrutację do nowych klubowych sekcji.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Antoine Griezmann postanowił założyć organizację esportową. Ba, ma już ona nawet pierwszą drużynę. Wygląda na to, że gwieździe Barcelony pozazdrościł kolega z antagonistycznego obozu - zawodnik Realu Madryt, Gareth Bale. Walijczyk został współwłaścicielem i twarzą założonej w listopadzie ubiegłego roku organizacji Ellevens Esports, w której udziały ma także 38 Entertainment Group.

- Gdy jestem na boisku, moim calem zawsze jest zwycięstwo. Gdy chodzi o esport, ta zwycięska postawa jest równie ważna. Istnieją podobieństwa między piłką nożną i esportem, ponieważ w obu dyscyplinach niezbędna jest pasja i poświęcenie, aby osiągnąć szczyt - napisał Bale.

Na tę chwilę barwy Ellevens reprezentują gracze FIFA - Ethan "EthxnH" Higgins, Tyler "Tyy" Philips i Pedro Henrique "Resende" Soares. Pierwszy z nich w ostatnim czasie rywalizował nawet podczas FUT Champions w Atlancie. Organizacja Bale'a nie ma zamiaru jednak na tym poprzestawać i chce pozyskać także zawodników Counter-Strike: Global Offfensive. Fortnite, czy Rocket League. Oczywiście każdy z przyszłych zawodników będzie mógł liczyć na profesjonalny kontrakt.

Zobacz komentarze