Rasistowskie słowa reprezentanta FaZe. Organizacja zawiesza zawodnika

Dubs Foto: youtube.com/CNN Business

Daniel "Dubs" Walsh, reprezentujący amerykańską organizację, delikatnie mówiąc, nie popisał się na streamie. Zawodnik po rasistowskich słowach ma duże problemy.

16-letni gracz podczas transmisji Fortnite Creative Boxfight zaczął sypać obelgami. Dopiero po chwili przypomniał sobie, że prowadził live'a. W wyniku tego zdarzenia, Dubs został zawieszony przez FaZe Clan na czas nieokreślony, co sprawia, że nie będzie mógł reprezentować organizacji w zawodach, w trakcie streamów oraz w mediach społecznościowych.

- FaZe Clan nie będzie tolerować żadnej formy mowy nienawiści. Musimy koniecznie wspierać integrację w tej społeczności. Wymagamy od Dubsa doszkolenia w aspekcie wrażliwości i oczekujemy proaktywnej postawy od pozostałych członków FaZe - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Sam zawodnik również już wystosował przeprosiny za pośrednictwem Twittera. - Nie potrafię nawet opisać jak mi przykro. Nie zamierzałem nikomu sprawić przykrości, ale to co powiedziałem, mimo to było krzywdzące, nieczułe i złe. Te słowa nie powinny się znajdować w moim słowniku, pojawić, przepraszam z głębi serca wszystkich, których uraziłem, używając tych słów. Zasługujecie na więcej.

Zobacz komentarze