Chcesz zainwestować w esport? fnatic daje Ci taką możliwość!

fnatic logo Foto: fnatic

Crowdfunding ostatnimi czasy znacząco zyskuje na popularności. W dobie pandemii COVID-19, wiele firm korzysta z pomocy swoich najwierniejszych fanów. Wygląda na to, że fnatic również potrzebuję pomocy. Organizacja, która w ramach wewnętrznego finansowania, zebrała już 10 milionów, planuję rozpocząć kampanię crowfundingową, aby zebrać kolejne 1,3 miliona dolarów.

Nowa runda inwestycji zostanie wykorzystana do dalszego rozwoju, i tak już ogromnej marki fnatic, ale równiez utrzymania pozycji organizacji na szczycie. Dzięki temu całkowita kwota inwestycji w fnatic wynosi prawie 35 milionów dolarów, bowiem 25 milionów dolarów, pochodzi z inwestycji Unbound, LVL1 Global, JHD oraz głównego kierownictwa organizacji.

„Esport to branża przeżywająca gwałtowny wzrost, która pod wieloma względami wciąż jest w okresie dojrzewania” - powiedziała Karen McCormick, dyrektor ds. Inwestycji w Beringea. „Oceniając branżę z kilku punktów, Fnatic było stosunkowo prostą decyzją inwestycyjną, biorąc pod uwagę czołowy status marki, konsekwencję jako prawdziwie wydajna firma oraz wzrost i zaangażowanie fanów. Firma stała się również światowym liderem w bardzo efektywny kapitałowo sposób, budując wyróżniający się zespół przy jednoczesnym utrzymaniu wyraźnego nacisku na ekonomię i rentowność ”.

10 milionów dolarów zostanie przeznaczone na dalszy rozwój marki i wsparcie jej profesjonalnych zespołów. Firma esportowa nawiązała również współpracę z Crowd cube, aby rozpocząć nową kampanię crowdfundingową, dając fanom drużyny szansę zainwestowania w biznes. Zgodnie z zapowiedzią firmy, znaczenie tej inwestycji w ramach finansowania społecznościowego odzwierciedla „ambicję fnatic do wprowadzania innowacji”. Kampania rozpocznie się 19 listopada.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze