Esports Association łączy siły z esportsLAB

EsportsLAB nawiązuje współpracę z Esports Association Foto: Materiały prasowe

Esports Association nie zwalnia tempa. Niedawno informowaliśmy, że stowarzyszenie nawiązało współpracę z Narodową Drużyną Esportu. Teraz podpisano porozumienie ze spółką esportsLAB.

Współpraca ma na celu wsparcie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych oraz opracowanie narzędzi i systemu szkoleniowego dla esportu, a także jego wdrożenie w polskim systemie oświaty.

“Podpisane dziś porozumienie ma kluczowe znaczenie dla jakości badań, jakie esportsLAB zaplanował do realizacji w najbliższych 24 miesiącach. Tym sposobem istotnie poszerzamy grono uczestników prac badawczych oraz otwieramy się na współpracę z innymi federacjami esportowymi na całym świecie” – powiedział Maciej Skorko, prezes esportsLAB.

Partnerstwo ma bazować na strukturach, którymi dysponuje Eports Association. Organizacja aktywnie współpracuje z 70 placówkami oświatowymi w całej Polsce i jest oficjalnym reprezentantem naszego kraju w International Esports Federation. To kolejny etap rozwoju stowarzyszenia, które od swojego powstania w 2016 roku cyklicznie organizuje m.in. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, akademickie rozgrywki Edu Esports League, a także wprowadza autorski esportowy program edukacyjny w szkołach średnich.

“Proces profesjonalizacji esportu w dużej mierze zależy od stabilnego i zrównoważonego rozwoju w zakresie rywalizacji. Obecnie nie ma badań, czy wytycznych mówiących o prawidłowym procesie treningowym w wybranej dyscyplinie. Dlatego bardzo duże nadzieje wiążemy z inicjatywą pana Macieja Skorko, czyli esportsLAB. Jesteśmy przekonani, że zaproszona do projektu grupa specjalistów, ich wiedza oraz zasoby, przekształcą się w niezbędne do dalszego rozwoju metody treningowe, co pozytywnie wpłynie na polską branżę sportów elektronicznych.” – przyznaje Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Zobacz komentarze