"Esport to forma sportu i sztuki XXI wieku"

szymon biela Foto: Esportmania.pl

 

 

Jak ocenia pan Polish Esport Awards?

Szymon Biela Dyrektor Komunikacji Marketingowej B2C, Orange Polska: Plebiscyt, mimo że dla wielu osób kojarzy się jeszcze z czymś, czego nie znają, jest bardzo ważnym wydarzeniem dla szybko rosnącej rzeszy kibiców esportowych. Zwiększy też znajomość tego nowego rodzaju sportu, a raczej całej palety sportów. To wydarzenie jest dowodem na to, że esport w Polsce zaczyna zajmować należną mu pozycję. Pozytywnie oceniamy PEA jako inicjatywę, która pokazuje, że nie mamy się czego wstydzić i należymy do światowej czołówki, a nasz potencjał dopiero się budzi.

Oprócz tego, że PEA jest pierwszym tak dużej rangi wydarzeniem podsumowującym to, co dzieje się w polskim esporcie, ma ono jeszcze jeden, bardzo ważny wymiar – pokazuje, że w tym obszarze można wznieść się ponad podziały wytyczone pomiędzy konkurencyjnymi eventami – takimi jak IEM czy Fantasy Expo. PEA promuje to, co w esporcie najważniejsze – zawodników, drużyny, osobowości i ich rzeczywiste dokonania.  Niewątpliwie jest też świętem kibiców i okazją do tego, by wszyscy ci, którzy na co dzień pasjonują się graniem, mogli przekonać się, że esport jest czymś więcej niż siedzenie przez komputerem. To forma sportu i sztuki XXI wieku.

Skąd zainteresowanie firmy Orange esportem?

Orange jest dostawcą najnowszych technologii, a technologia praktycznie w każdym sporcie wspiera rywalizację. Bez nowoczesnych technologii trudno wyobrazić sobie np. wyścigi Formułu 1 czy skoki narciarskie. Jednym z najłatwiej zauważalnych przejawów związku technologii z esportem jest walka o cenne sekundy w grze – precyzję i szybkość reakcji sprzętu na ruchy gracza oraz to, co w przypadku grania on-line najważniejsze – szybkość i  niezawodność połączenia sieciowego między graczami. To też jeden z aspektów, który sprawia,  że operatorzy z grupy Orange na całym świecie są zaangażowani w rozwój możliwości technologicznych wspierających graczy. Dajemy im to, co jest niezbędną podstawą dla rozwijania ich pasji – najszybszą, światłowodową technologię dostępu do internetu. Dzięki niej problem wpływu jakości połączenia z siecią na grę przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Dostarczamy niemal idealnego medium, które nie ogranicza gracza i umożliwia mu praktycznie stuprocentowe wykorzystanie jego naturalnych możliwości i umiejętności. To bardzo ważne nie tylko dla „zawodowych” graczy, ale dla wszystkich pasjonatów esportu.

Czy długo przyglądaliście się rosnącej popularności tego zjawiska?

Orange od kilku lat uczestniczy w różnych wydarzeniach i aktywnościach gamingowych jako partner strategiczny lub technologiczny. Wystarczy wspomnieć chociażby o cyklu imprez Orange Video Fest czy Nju Winter Games. Teraz rozszerzamy naszą obecność zarówno pod względem ofert przygotowywanych specjalnie dla graczy, jak i nowych obszarów współpracy z profesjonalnymi graczami i drużynami. Są oni dla nas naturalnymi partnerami w doskonaleniu naszej oferty. Nikt lepiej od nich nie jest w stanie przetestować przydatności dla graczy usługi Orange Światłowód. Ich pozytywne doświadczenia i opinie są dla nas bardzo cenne, a dla naszych klientów stanowią świetna rekomendację najlepszego wyboru.

Co firma Orange ma do zaoferowania esportowcom?

Orange jest ogólnopolskim operatorem telekomunikacyjnym, który jako jedyny w skali całego kraju inwestuje w najlepszą i najszybszą technologię światłowodową i dysponuje dużą, już rozwiniętą i nadal intensywnie rozwijającą się siecią. Już teraz z najszybszego światłowodowego internetu może korzystać 2,5 miliona gospodarstw domowych w całej Polsce. Codziennie przybywają nowe, a nasza sieć pojawia się na kolejnych obszarach. O skali tego, co robimy może też świadczyć to, że na realizację inwestycji światłowodowych, w latach 2016 – 2020 przeznaczymy ok. 4,2 mld zł. Pozwoli nam to stworzyć możliwość korzystania ze światłowodu dla 5 milionów polskich gospodarstw domowych.

To oczywiście ma wymiar o wiele szerszy niż tylko stworzenie warunków do grania, bo realnie wpływa na rozwój gospodarczy, znoszenie barier w dostępie do sieci, edukację i setki innych aspektów. Skoro rozmawiamy o czymś, co jest unikalne i co my jako Orange możemy zaproponować – nie sposób o tym nie wspomnieć. Wracając do innych rzeczy, które jesteśmy w stanie zaoferować graczom, możemy powiedzieć, że umożliwiamy naszym klientom rozpoczęcie przygody w świecie gier bez potrzeby wydawania kilku tysięcy złotych na start. Oferujemy im dobrej jakości sprzęt – zarówno laptopy gamingowe, jak również najnowsze konsole, które działają w prawdziwym trybie 4K UHD. Sprzęt gamingowy dostarczony do klienta od Orange,  to tylko część tego z czym gracz ma na co dzień kontakt. Całość połączenia zapewnia już w domu klienta najlepszy pośród operatorów router FunBox 3, a dalej specjaliści od sieci, którzy codziennie monitorują ruch sieciowy, żeby zapewnić najbardziej optymalne trasy pakietów do serwerów gamingowych. To nadal nie wszystko, Orange jest w stałym kontakcie z graczami, słucha ich głosu, na bieżąco pomaga rozwiązywać problemy poruszane na forach i reaguje na potrzeby graczy. Świat gamingu, to nie tylko rozrywka, ale również rywalizacja i emocje, od których można odpocząć oglądając dedykowany kanał dla graczy e-Sport w Orange TV, gdzie nie tylko można obejrzeć rozgrywki innych graczy, ale również obejrzeć recenzje nowych gier czy dowiedzieć się, jak zagrać najlepiej w ulubiony tytuł. To wszystko gracze znajdą tylko w Orange, a nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli powiem, że będziemy się starali aby nasza oferta nadal się rozwijała  Chcemy być naturalnym partnerem graczy i ich najlepszym operatorem telekomunikacyjnym.

Na czym polega usługa Orange Światłowód?

Orange Światłowód jest unikalną propozycją skierowaną do graczy, którzy wymagają najlepszego połączenia. Dzięki Orange Światłowód gracz ma gwarancję najszybszego i najbardziej stabilnego internetu, który zapewnia najniższe pingi do serwerów gamingowych i brak lagów, co potwierdzają rankingi dostawców internetu światłowodowego.

Czemu zdecydowaliście się na współpracę z Jarkiem „Pashą”, graczem Virtus.Pro?

Jarek „Pasha” Jarząbkowski to chłopak, który dzięki wytrwałości, uporowi, talentowi i wielu godzinom treningu dziennie, stał się gwiazdą światowego formatu. Osoba rozpoczynająca przygodę z gamingiem od kafejki internetowej w Nasielsku, dziś jest polskim znakiem eksportowym. Rozpoznają go miliony fanów na całym świecie, a jego profil na Facebooku śledzi ponad 800 tysięcy osób. Zespół Jarka Virtus.pro zatrudnia trenera i sztab analityków, a Jarek jest profesjonalistą, który dba o każdy najmniejszy szczegół. Wie, że w grze o powodzeniu decydują ułamki sekund, a duże znaczenie ma stabilna i szybka sieć. Decydując się na współpracę z nim chcieliśmy pokazać, że nasz światłowód jest tak dobry, że używają go profesjonalni gracze. Jarek jest też dla nas przykładem takiej osoby, która umiała połączyć swoją pasję z zarabianiem pieniędzy, a w swoim życiu zawodowym wspiera się na co dzień najlepszymi możliwymi technologiami, w tym światłowodem od Orange.

Zobacz komentarze