Electronic Arts i La Liga przedłużyły umowę o partnerstwie na kolejne 10 lat!

EA/La Liga Foto: Materiały prasowe

Electronic Arts, studio gier odpowiedzialne m.in. za FIFE, poinformowało o przedłużeniu umowy o partnerstwie z La Ligą o kolejne 10 lat! Studio zapewniło sobie m.in. bycie wyłącznym partnerem ligi w zakresie gier wideo.

Paradoksalnie nowa umowa między EA a La Ligą jest pokłosiem pandemii i kwarantanny spowodowanej Covid-19. FIFA 20 na konsole i komputery to najpopularniejsza gra w historii serii. Liczba unikalnych graczy wzrosła o 10 procent rok do roku. Co więcej, fani oglądają rekordową ilość treści EA Sports FIFA. Od premiery na Twitchu wyświetlono ponad 12 miliardów minut. Wzrost oglądalności treści EA SPORTS FIFA był również napędzany przez niedawny globalny puchar EA Sports FIFA Stay and Play, który został wyemitowany w ponad 100 krajach.

- Naszą wizją jest rozwijanie zamiłowania do sportu poprzez nasze gry i usługi, a dzięki strategicznemu partnerstwu z kultowymi organizacjami, takimi jak LaLiga, mamy wyjątkową pozycję, aby zapewnić niezrównaną autentyczność i innowację w nadchodzących latach” - powiedział Cam Weber, wiceprezes wykonawczy grupy EA Sports.

„To odnowienie pozwala nam zwiększyć zasięg i popularność LaLigi wśród coraz większej liczby fanów na całym świecie, którzy codziennie grają w FIFA” - powiedział Javier Tebas, prezes LaLiga. - Od ponad 20 lat budujemy partnerstwo z EA SPORTS, dzięki czemu obie organizacje stały się wiodącymi międzynarodowymi markami. Nasza nowa umowa oznacza zaangażowanie w utrzymanie tego wzrostu i stworzenie najlepszej rozrywki dla fanów piłki nożnej na całym świecie.

FIFA 21 ma się pojawić na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch pod koniec września 2020 roku. Prawdopodobnie w grudniu gra trafi na platformy PlayStation 5 i Xbox Series X.

Zobacz komentarze