Ekipa Friza wyda własne gry? Współpraca z T-Bull potwierdzona

Friz Foto: YouTube/Karol Friz Wiśniewski

Ekipa Friza to jeden z największych fenomenów polskiego internetu w ostatnich latach. Kanał Friza jest na ten moment czwartym pod względem subskrypcji kanałem na polskim Youtube oraz zdecydowanie jednym z najszybciej rozwijających się. Karol "Friz" Wiśniewski ewidentnie nie lubi spoczywać na laurach i wraz z Ekipą ma w planach podbić rynek gier wideo.

Pomóc w tym przedsięwzięciu ma wrocławskie studio deweloperskie T-Bull znane przede wszystkim z produkcji gier mobilnych. Mają oni na swoim koncie już kilka popularnych tytułów i nieprzerwanie od 2011 roku pracują nad nowymi. Umowa między Ekipą Friza i T-Bull ma przynieść owoce w postaci przynajmniej dwóch pełnometrażowych gier.

Jedną z zasad współpracy jest podpisywanie obu podmiotów pod marketingiem oraz w całej grze. Oznacza to, że Epika Games (Ekipa Friza) oraz T-Bull będą współtwórcami nadchodzących produkcji. Oprócz tego, do realizacji każdego z projektów będzie zawierana odrębna umowa, w której zostaną ustalone szczegółowe warunki, takie jak budżet, harmonogram, czy też platformy, na które będzie kierowana gra.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze