Dwóch szachistów wśród najwięcej zarabiających esportowców

Magnus Carlsen Foto: Wikimedia

Tegoroczne zestawienie najlepiej zarabiających esportowców jest dość zaskakujące. W TOP10 znajdziemy aż dwóch... szachistów.

Z powodu pandemii koronawirusa, szachiści musieli przenieść się do internetu. To spowodowało, że zawodnicy zaczęli być postrzegani jako esportowcy. Tak też to widzi strona esportearnings.com. Z tego powodu na siódmym miejscu znalazł się Norweg, Magnus Carlsen, który ma za sobą w tym roku wiele wygranych turniejów. Najwięcej zarobił na dwóch z nich - Clutch Chess: International, w którym za zwycięstwo zgarnął 73 tysiące dolarów oraz organizowanym przez siebie Magnus Carlsen Invitational (70 tysięcy).

Na dziesiątym miejscu znalazł się inny szachista, Fabiano Caruana z USA. Zajmował on drugie miejsca w wielu tegorocznych turniejach, przegrywając między innymi z Magnusem Carlsenem. Obecność szachistów to spora niespodzianka w rankingu zarobków w 2020 roku.

Na pierwszym miejscu w rankingu znajduje się Paulo Damo da Rosa, czyli PVDDR, który zdobył mistrzostwo świata w Magic: The Gathering Arena. Za nim uplasowało się dwóch zawodników Rainbow Six Siege - Troy "Canadian" Jaroslawski oraz Dylan "Bosco" Bosco. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Michał "Nisha" Jankowski, który w tym roku wraz z Team Secret wygrał między innymi DreamLeague S13.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze