Czy to będzie nowy potentat na polskiej scenie League of Legends? Diablo Chairs wchodzi w esport

Diablo Chairs Foto: Diablo Chairs

Podczas gdy wszyscy oczekujemy na początek fazy grupowej mistrzostw świata League of Legends w Berlinie, w Warszawie poznaliśmy nowego gracza na naszej scenie. Drużyna Diablo Chairs w odświeżonym składzie na konferencji prasowej w Esports Performance Center ogłosiło kontynuację projektu drużyny, która złożona została na potrzeby kwalifikacji do trzeciego sezonu Ultraligi.

Drużyna Diablo Chairs była jednym z faworytów do awansu do trzeciego sezonu Ultraligi. Formacja nie dała sobie jednak rady w zamkniętych kwalifikacjach, gdzie zajęła trzecie miejsce. Nowa organizacja nie zdecydowała się jednak na drastyczne zmiany w składzie, także Ci z was, którzy oglądali ich w kwalifikacjach, znają większość zawodników.

Jedyna roszada nastąpiła na pozycji junglera. Miejsce Karola "t4nky'ego" Słomki zajął Adam "CrAzY" Fedoruk, który ostatnio występował w m.in Illuminar Gaming i MOBA ROG.

Skład Diablo Chairs:

  • Top: Marcin “Unknown” Kubicki
  • Jungle: Adam “Crazy” Fedoruk
  • Mid: Bartłomiej ”Fresskowy” Przewoźnik
  • Adc: Damian “Defles” Filipow
  • Supp: Ireneusz “Iluzjonist” Opaliński

Trener: JakubNejviKupisz

Manager: Grzegorz Chairman Kapela

Celem Diablo Chairs jest awans do Ultraligi w najbliższych kwalifikacjach. W międzyczasie drużyna występować będzie w Polskiej Lidze Esportowej, a zawodników DC będziemy mogli spotkać na największych eventach w Polsce jak PGA czy IEM Katowice.

– Mamy ambitne cele sportowe związane z drużyną Diablo Chairs. W listopadzie weźmiemy udział w turnieju LOL-a podczas Polskiej Ligi Esportowej, natomiast w lutym wystartujemy w eliminacjach do Ultraligi. Liczymy na zajęcie miejsca w top 3 na koniec sezonu. Już za tydzień będzie można pierwszy raz oficjalnie zobaczyć naszą drużynę podczas PGA w strefie Komputronika – powiedział Grzegorz Chairman Kapela.

– Wróciłem po dwóch latach przerwy, by wygrywać i chcę to robić w Polsce. Diablo Chairs jest organizacją, z którą mi się to uda. Kwalifikacje do Ultraligi były swego rodzaju testem. Testem, który pozwolił nam ułożyć drużynę w odpowiedni sposób. Niezwykle cieszy fakt, że organizacja zdecydowała się nas wesprzeć mimo tego potknięcia. Mamy wiele do udowodnienia. Przed nami PLE oraz drugie podejście do Ultraligi, gdzie pokażemy na co nas stać – zapowiada IreneuszIluzjonistOpaliński, wspierający Diablo Chairs.

Diablo Chairs to polska marka sprzedająca fotele gamingowe, która jest liderem na rynku m.in. we Włoszech, Hiszpanii i Francji. DC jest najszybciej rozwijającą się firmą w kategorii personal&household goods według Financial Times w Europie . Grzegorz Kapela o inwestycji w esport powiedział, że jest to naturalny krok w rozwoju marki, która do tej pory obecna była tylko na eventach, ale teraz posiada też swoją drużynę.

Zobacz komentarze