To on ściągnął do PSG największe gwiazdy. Teraz będzie pracował w esporcie

Bruno Martini Foto: Team Vitality

W grudniu 2020 roku Bruno Martini ogłosił, że po ośmiu latach na stanowisku dyrektora generalnego drużyny piłki ręcznej Paris Saint Germain, odchodzi z klubu. Człowiek, który był odpowiedzialny za transfery takich gwiazd jak Mikkela Hansensa, czy Nikoli Karabaticia, będzie teraz pracował w esporcie!

Bruno Martini został przedstawiony jako nowy dyrektor generalny ds. esportu w Team Vitality. Martini to były zawodowy piłkarz ręczny, który dwukrotnie reprezentował Francję na igrzyskach olimpijskich. Dołącza do Vitality z Paris Saint-Germain, gdzie spędził ostatnie osiem lat zarządzając klubową drużyną piłki ręcznej. Za jego kadencji klub sięgnął po 17 trofeów, ale nie zdołał wygrać tego najważniejszego - Ligi Mistrzów.

Martini, we współpracy z szejkami, którzy właśnie w 2012 zainwestowali w klub, sprowadził do Paryża takie gwiazdy jak Luc Abalo, Mikkel Hansens, Nikola Karabaticia czy reprezentant Polski - Kamil Syprzak.

Team Vitality ściągnęło Martiniego na pokład, aby nadzorować swoją filozofię i program wydajności zawodników. Uwzględniając zdrowie fizyczne i psychiczne, w tym czynniki stylu życia, takie jak cykl snu, odżywianie i zarządzanie stresem. Martini będzie stacjonować w stolicy Francji, w ośrodku szkoleniowym Team Vitality na kultowym Stade de France. Warto jednak zaznaczyć, że będzie również podróżował z graczami na ważne wydarzenia i spędzał czas w Berlinie, pracując z zespołami LEC i LFL.

Vitality to jedna z największych organizacji esportowych w Europie, posiadająca osiem drużyn rywalizujących na najwyższym poziomie. Rola Martiniego będzie polegała na współpracy ze wszystkimi graczami Team Vitality. Wykorzystując swoją tradycyjną wiedzę sportową ma on poprawić wyniki zawodników w grze i poza nią.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze