Polka pracująca przy Mortal Kombat wygrywa prestiżową nagrodę

Skarlet Foto: YouTube/Jasonpolo

Beata Poźniak, polska aktorka, otrzymała nagrodę Voice Arts Award dla najlepszego aktora podkładającego głos. Poźniak została wyróżniona za pracę nad Mortal Kombat 11, gdzie użycza głosu "Skarlet".

Nagrody Voice Arts Awards przyznaje Society of Voice Arts and Sciences (SOVAS), które koncentruje się na sztuce i wiedzy o głosie. Z kolei same nagrody można przyrównać do Oskarów dla aktorów pracujących głosem.

Beata Poźniak zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora podkładającego głos, ale byłą nominowana też w innych kategoriach: Outstanding Spoken Word or Storytelling Best Performance oraz Audiobook Narration - History Best Voiceover The Light in Hidden Places.

- Bardzo się z tego cieszę, bo Voice Arts Award to bardzo prestiżowa nagroda i jest do niej nominowanych wiele gwiazd. W zeszłym roku zdobyli ją między innymi Jane Seymour i Holly Hunter. Nominacje otrzymali między innymi Gal Gadot, Tom Hanks, Cate Blanchett czy Kit Harrington – mówiła Poźniak Polskiej Agencji Prasowej.

Beata Poźniak karierę aktorską rozpoczynała w latach osiemdziesiątych. Grała w takich filmach jak "Człowiek z żelaza", "JFK" czy "Młody Indiana Jones". Jednak z czasem okazało się, że największy talent ma do pracy głosem. Audiobooki z jej udziałem regularnie odbierają nagrody i wyróżnienia.

Zobacz komentarze