Astralis przedstawiło projekt rozwoju młodych talentów!

Astralis Foto: Astralis

Duńska organizacja – Astralis – ogłosiła dziś, że startuję z nowym projektem, który ma na celu rozwój młodych talentów. Astralis Talent ma plan na rozwój graczy od 14 do 20 roku życia poprzez szkolenie ich w zakresie profesjonalnej konfiguracji organizacji.

Program Astralis Talent będzie początkowo obejmował zespoły League of Legends i CS: GO i rozpocznie się od współpracy z duńskimi talentami esportowymi. Uczestnicy będą znajdować się w tych samych obiektach, co główne zespoły Astralis i będą mieli dostęp do tych samych zasobów, co profesjonaliści z organizacji.

„Astralis Talent to inwestycja w przyszłość jako potencjalna platforma rekrutacyjna dla naszych głównych drużyn, a także szkolenia wewnętrzne dla wszystkich graczy” - powiedział dyrektor generalny Astralis Anders Hørsholt. „Jest to dla nas sposób na zapewnienie jeszcze lepszego połączenia z lokalnym ekosystemem i z czasem mamy nadzieję awansować młode talenty, do naszych głównych zespołów”.

Dywizja League of Legends będzie prowadzona przez Mikkela Donby'ego, który obejmie funkcję głównego trenera, a jego asystentem zostanie Anders Schultz. Jeśli chodzi o ekipę CS:GO, to głównym trenerem będzie Denis Vang, który także zostanie asystentem głównej drużyny, która obecnie jest pod wodzą Danny'ego „zonic” Sørensena.

W 2021 roku Astralis będzie posiadał w sumie trzy ekipy League of Legends. Główna zespół oraz drużyna młodych talentów, będą pracować w Kopenhadze, gdzie mieście się główna siedziba organizacji, natomiast Akademia będzie dalej rozwijać się poprzez występy w drugiej lidze hiszpańskiej. „W Counter-Strike zarówno główny zespół, jak i drużyna talentów również będą doskonalić swoje umiejętności w Kopenhadze, a zespół talentów będzie dodatkowo rywalizować w odpowiednich turniejach regionalnych” - powiedział Kasper Hvidt, dyrektor sportowy Astralis.

Zobacz komentarze