Kolejny klub piłkarski łączy się z organizacją esportową

AS Monaco i Gambit łączą siły Foto: Twitter

AS Monaco Esports ogłosiło nawiązanie partnerstwa z Gambit Esports, należącym do Mobile TeleSystems (MTS), rosyjskiego lidera w zakresie usług cyfrowych, medialnych i telekomunikacyjnych.

W ramach tej współpracy powstał nowy twór o nazwie AS Monaco Gambit, który będzie zrzeszał graczy z sekcji Fortnite i Dota 2. W sumie ośmiu graczy (3 w Fortnite i 5 Dota 2), za który odpowiedzialny będzie czteroosobowy personel. Koszulkę AS Monaco przywdzieją więc Mark „letw1k3” Danilov i Ilya „Toose” Chernishov, dwaj z najbardziej utytułowanych rosyjscy gracze Fortnite.

Oprócz udziału w zawodach, w których debiut drużyny AS Monaco Gambit zaplanowano na 11. lutego w Fortnite (FNCS Rozdział 2 sezon 5) oraz 14. lutego w Dota 2 (ESL One CIS Online sezon 1), umowa przewiduje kilka innych działań. Na przykład linię produktów dla graczy pod wspólną marką, czy gdy pozwoli na to sytuacja na świecie, eventy dla kibiców.

AS Monaco Esports to nie pierwszy przypadek, gdy klub sportowy łączy się z organizacją esportową. Przypomnijmy chociażby AS Roma Fnatic, której zawodnikiem był kiedyś Damian "damie" Augustyniak.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze