"Wciąż pamiętam co mi zrobiłeś". Gracz skazany za napaść seksualną na nieletnią

W czerwcu 2019 roku profesjonalny gracz Overwatch Yoon “Fr3e” Tae-in został oskarżony o napaść seksualną przez jego byłą dziewczynę, która w momencie spotkania była nieletnia. Rozprawa sądowa zakończyła się w sierpniu tego roku, a Fr3e został skazany na rok więzienia i 40 godzin programu leczenia z przemocy seksualnej.

O całej sprawie pisaliśmy, gdy informacje pierwszy raz wyszły na światło dzienne. Użytkowniczka twittera o nicku "pwk_ow" opublikowała na platformie zdjęcia i nagrania rozmów z profesjonalnym zawodnikiem Overwatch Yoonem “Fr3e” Tae-inem.

"Wciąż dokładnie pamiętam, co mi zrobiłeś." - pisze w tweetach oskarżycielka. "Zdjąłeś moje ubrania, gdy spałam i dotykałeś mnie. Milczałam, bo nie chciałam zrujnować twojej kariery. Świetnie wychodzi Ci udawanie, że nic się nie stało".

Później okazało się, że zawodnik i dziewczyna byli parą. W swoim oświadczeniu, wydanym kilka dni później, Fr3e wyjaśnił, że para spotykała się od listopada 2018 roku do kwietnia 2019 roku. Dziewczyna zgodziła się jednak w maju spotkać z zawodnikiem w hotelu. Wyraźnie jednak zaznaczała, że nie życzy sobie, żeby ją dotykał.

Na zdjęciach opublikowanych przez dziewczynę widzimy fragment rozmowy potwierdzający tę wersję wydarzeń.

– Przyszłam tylko dlatego, że obiecałeś, że nie będziesz mnie dotykał. A ty to zrobiłeś. Dotykałeś mnie, gdy spałam – napisała zawodnikowi dziewczyna.

On odpisał tylko jednym słowem. Przepraszam.

W swoim oświadczeniu zawodnik przyznaje, że w trakcie spotkania pocałował dziewczynę w policzek oraz potwierdził, że przytulił się do niej, podczas gdy ta spała, mimo wyraźnych próśb, by jej nie dotykał. Fr3e dodał, że po fakcie dziewczyna była wyraźnie zła i przestała się do niego odzywać.

– W wiadomości na Facebooku, którą pokazała i w której przeprosiłem ją za to, że ją dotknąłem, byłem pewien, że chodzi jej o pocałunek w policzek – tłumaczył się gracz.

W sierpniu Yonhap News poinformowało o zakończeniu postępowania sądowego w tej sprawie. Yoon “Fr3e” Tae-in został skazany na rok więzienia oraz 40 godzin programu leczenia z przemocy seksualnej.

W trakcie trwania postępowania Fr3e wciąż był aktywnym zawodnikiem, a sprawa nie przeszkadzała organizacjom w podpisywaniu z nim kontraktów. Od czerwca 2019 roku, gdy sprawa wyszła na jaw, Fr3e reprezentował 4 drużyny: Lucky Future, GGTC, BATTLICA oraz OZ Gaming.

Tematy

overwatch

Fr3e

Zobacz komentarze

Zobacz także

Lista artykułów

Rozwiń więcej