Nieoficjalnie: To koniec Games Clash Masters

Pierwsza ofiara kryzysu gospodarczego związanego z koronawirusem na polskiej esportowej scenie. Jak się dowiedzieliśmy, projekt Games Clash Masters prawdopodobnie zostanie zamknięty.

Pandemia koronawirusa niesie za sobą poważne skutki gospodarcze. Cierpią na tym praktycznie wszystkie branże, esportowa również. Zamykane dla publiczności są turnieje, część rozgrywek w ogóle się nie odbywa. Jasne jest, że ta sytuacja musi doprowadzić do niepopularnych decyzji i nieciekawych skutków.

Jak się dowiedzieliśmy, pierwszą ofiarą w polskim esportowym środowisku jest Games Clash Masters. Jeszcze w ubiegłym roku rozgrywany w Gdyni turniej cieszył się wielką popularnością, zgromadził ciekawe zespoły, tysiące fanów i po prostu - był porządnie przygotowany. W plebiscycie Polish Esport Awards GCM zostało uznane za fanów esportu za czwarty najlepszy polski turniej 2019 roku, ustępując tylko IEM Katowice, Ultralidze oraz ESL MP.

– Wypowiedzeń jeszcze nie dostaliśmy, prowadzimy dynamiczne rozmowy. Zastanawiamy się, jak to rozwiązać, jak to przenieść. Dziś wydamy pełne oświadczenie w tej sprawie. Jakieś rozwiązanie się znajdzie, sytuacja jest trudna, wierzymy, że nie jest to jeszcze na sto procent przekreślony projekt – mówi nam poproszony o komentarz Jakub Janaszek z GCM.

W tej sytuacji możemy z niemal stuprocentową pewnością stwierdzić, że zapowiadane turnieje w Gliwicach i Gdyni się nie odbędą.

Zobacz komentarze

Zobacz także

Lista artykułów

Rozwiń więcej