Drake i Scooter Braun zostali współwłaścicielami 100 Thieves

Drake i Scooter Braun Foto: Twitter

Znany raper Drake i menadżer m.in. Justina Biebera i Ariany Grande Scooter Braun, zostali współwłaścicielami organizacji esportowej 100 Thieves. Razem z ich dołączeniem do organizacji trafiło ponad 25 milionów dolarów, które zostaną wykorzystane na rozwój zawodników.

Drużyna 100 Thieves istnieje dopiero od roku, a zarządza nią Matt „Nadeshot” Haag, były profesjonalny gracz Call of Duty. Amerykanin miał ułatwiony start w porównaniu do innych kolegów z branży, ponieważ niemal od samego początku istnienia jego drużyny był wspierany przez właściciela Cleveland Calaviers, Dana Gilberta. Teraz zakomunikował światu, że jego kolejnymi wspólnikami będą Drake i Scooter Braun. – Nadeshot ma dobrą wizję tego, dokąd zmierza esport i jak zbudować w nim niesamowitą markę, dlatego też chciałem postawić na niego oraz 100 Thieves – powiedział Scooter Braun. 

Czym dokładnie będzie zajmował się raper i znany menedżer? Otóż organizacja wykrystalizowała podział obowiązków. Drake i Braun będą funkcjonować w charakterze doradców strategicznych. Dodatkowo Braun został także członkiem rady dyrektorów organizacji.

– Dzięki wsparciu Drake’a i Scootera, będziemy mogli zbudować długotrwałą markę na podstawie naszego contentu i odzieży, które uwielbiają nasi fani, a także agresywnie wejść w inne gry oraz stworzyć światowej klasy zespół zarzadzający – twierdzi Matt „Nadeshot” Haag.

Wcześniej Drake również obcował ze światem esportu. Szczególnie dużym echem odbiła się jego gra w Fortnite na streamie Ninjy, gdzie wspólnie pobili rekord Twitcha pod względem liczby widzów na żywo na kanale jednej osoby.

Zobacz komentarze